Płyty

Fairy-Tale Stories

“Płyta Fairy-Tale Stories jest osobliwą podróżą poprzez muzyczne krajobrazy legend i baśni namalowanych przez geniusza symfoniki romantyzmu – Piotra Czajkowskiego, reprezentanta impresjonizmu – Maurice’a Ravela, a także jednego z twórców najcenniejszych dla świata akordeonowego – czeskiego kompozytora Václava Trojana. Trzy cykle, bogactwo kolorów, których wspólnym mianownikiem jest siła muzycznej ekspresji, otwierająca wyobraźnię, stająca się przekaźnikiem emocji płynących wprost z głębin treści programowych.

Debiutancka płyta jest owocem wielkiej pasji, zainteresowań i wieloletnich poszukiwań podejmowanych przez zespół duoAccosphere. Stanowi jego pełnowymiarowy i niezwykle udany debiut fonograficzny.”

Kup płytę

Accordion Anatomy

“Płyta „Accordion anatomy” odzwierciedla efekty rewolucji estetycznej muzyki akordeonowej, która miała miejsce w Skandynawii w drugiej połowie XX wieku za sprawą działalności wybitnego duńskiego akordeonisty, pedagoga i propagatora sztuki akordeonowej – Mogensa Ellegaarda (1935–1995).

Barwny repertuar, wybrany i wykonany przez inicjatora projektu – Grzegorza Palusa, uznawany jest za filar rozwoju sztuki akordeonowej XX wieku..”

Kup płytę